Parmigiano Reggiano 30m
Aged 30 months, Authentic Italian
Ingredients
Milk, Salt, Calf Rennet.
Nutritional Information
| Servings per package: 7.5 |
| Serving size: 20g |
| Per serve | Per 100g |
| Energy | 334kj | 1671kj |
| Protein | 6.4g | 32g |
| Fat – Total | 6.0g | 30g |
| – Saturated | 4.0g | 20g |
| Carbohydrates | 0 | 0 |
| Sugars | 0 | 0 |
| Salt | 0.32g | 1.6g |
Barcode Table
| Description: | Parmigiano Reggiano 30M |
| Product Code: | FETC3538 |
| Unit Size: | 150g |
| Unit configuration: | 14 |
| Barcode: | 9317320101500 |
| Outer code: | 39317320101501 |
Declarations & Miscellaneous Details
| Total Shelf Life from Manufacturer: | 365 days |
| Storage temperature: | Keep refrigerated +4˚C/+8˚C |
| Country of Origin: | Italy |
| Gluten Free: | yes |
| Suitable for Vegetarians: | yes |
| Allergens: | Contains: Milk |
Packaging
| Individual Unit Weight: | 150g |
| Units per outer carton: | 14 |
| Gross weight of carton: | 2.4kg |
| Outer carton dimension: | 20.3 x 16.4 x 12cm |
Reviews
There are no reviews yet.